06.03.2020 r. - spotkanie z Dorotą Gellner
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

06.03.2020 r. - spotkanie z Dorotą Gellner
Wpisany przez Maciej Bidelski   
piątek, 06 marca 2020 15:10

6 marca w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie po raz drugi w tym roku szkolnym gościliśmy Dorotę Gellner - poetkę, pisarkę, autorkę ponad stu książek dla dzieci i około dwustu piosenek. Spotkania z Nią cieszą się tak wielką popularnością, że do czerwca mają się odbyć jeszcze dwa. Zawsze są pełne humoru, dowcipu, tańca i śpiewu. Dzisiejsze było właśnie takie bardziej muzyczne. Dzieci bawiły się słuchając piosenek z tekstami Doroty Gellner i muzyką Adama Skorupki: „Idzie kot”, „Piłka Oli”, „Wesoła rodzinka” i „Bosa osa”. Razem z Autorką śpiewały, klaskały i tańczyły.
Dorota Gellner jest autorką czterech śpiewników: „Skaczące nutki”, „Muzyczne rękawiczki”, „Idzie kot” oraz najnowszego „A ja rosnę”. Jak zwykle poetka czytała i recytowała swoje książki: „Gryzmoła”, „”Wścibskich” i „Głodomorka”. Powiedziała też kilka słów o swojej matce, znanej poetce Danucie Gellnerowej, której 100. rocznica urodzin minęła kilkanaście dni temu. Zapoznała uczniów klas pierwszych z jej wierszami z tomu „Cukrowe miasteczko”.

036 039

Poprawiony: piątek, 06 marca 2020 15:16