Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan wokół książki „Dwie Anny”

13 maja 2022 18:00 - 19:30

Spotkanie autorskie

miejsce: Dworek Adama Chełmońskiego, ul. Chełmońskiego 8, Adamowizna

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN Filia w Grodzisku Mazowieckim oraz Dworek Adama Chełmońskiego zapraszają na spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan wokół książki ,,Dwie Anny”.
Mariola Pryzwan (ur. 1963, Ostrów Mazowiecka) – biografistka i bibliotekarka.
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych z bibliotekoznawstwa w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku.
Od 1987 roku pracuje w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie.
Autorka 21 książek biograficzno-wspomnieniowych o wybitnych polskich artystach i literatach, m. in. Władysławie Broniewskim, Zbigniewie Cybulskim, Marii Dąbrowskiej, Marii Kownackiej, Halinie Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Irenie Jarockiej, Annie Jantar i oczywiście Annie German.
Annie German poświęciła cztery książki: Największy elf świata. Wspomnienia o Annie German, Tańcząca Eurydyka. Anna German we wspomnieniach, Anna German o sobie i Dwie Anny.
O sobie mówi: „Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu bibliotekarką, z zamiłowania biografistką.
Bardzo lubię bohaterów swoich książek. To moje fascynacje. Uwielbiam także spotkania autorskie. Czytelnicy twierdzą, że czują emocje, z jakimi opowiadam o swoich bohaterach.
Przyjaciele wiedzą, że najwięcej radości sprawią mi białe kwiaty, zwłaszcza róże i konwalie. A tak w ogóle – to kocham życie i powtarzam za Haliną Poświatowską, że „żyje się tylko chwilę a czas – jest przezroczystą perłą wypełnioną oddechem”.
Zapraszamy serdecznie! Wstęp wolny.

 

KONTAKT

tel.: (22) 755-57-89

Szczegóły

Data:
13 maja 2022
Godzina:
18:00 - 19:30