Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z ks. dr. Arturem Aleksiejukiem

12 stycznia 10:00 - 12:00

Zielone tło. Po prawej stronie zdjęcie przedstawiające mężczyznę w pomieszczeniu. Pod zdjęciem: 12 stycznia 2024 r., godz. 10.00-12.00 spotkanie stacjonarne. Napis w górnym lewym rogu: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie. Po lewej stronie napis: Spotkanie z ks. dr. Arturem Aleksiejukiem, duchownym Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

prowadząca: Bożena Stacewicz

miejsce: PBW im. KEN w Warszawie , ul. Gocławska 4, sala konferencyjna II p.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie zaprasza nauczycieli, studentów pedagogiki i uczniów szkół ponadpodstawowych na spotkanie z ks. dr Arturem Aleksiejukiem, duchownym Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, pracownikiem naukowym Wydziału Nauk Społecznych ChAT w Warszawie, który opowie o prawosławiu w Polsce.

Spotkanie może być adresowane zarówno do nauczycieli, jak i uczniów szkół ponadpodstawowych. Podczas spotkania z zaproszonym gościem będziemy mieli okazję porozmawiać o historii prawosławia, prawosławnej kulturze i duchowości, sposobie widzenia świata oraz człowieka. Zaproszony gość wyjaśni nam jakiego języka używa się podczas sprawowania liturgii prawosławnej, opowie o różnicach dogmatycznych pomiędzy rzymskim katolicyzmem a prawosławiem. Dowiemy się także, czym jest w prawosławiu ikona i jaką funkcję pełni oraz jak wygląda prawosławna świątynia.

Czas spotkania: 2h

Liczba uczestników: 90 osób

REJESTRACJA: e-mail: wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl

KONTAKT

tel.: (022) 810-46-64 wew.110, 501 379 703 ( godz. 09:00 – 14:00)

Szczegóły

Data:
12 stycznia
Godzina:
10:00 - 12:00

Miejsce wydarzenia

PBW im. KEN w Warszawie
ul. Gocławska 4,
Warszawa, Poland
+ Google Map