Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

DBN zmiany w opracowaniu dokumentów

11 stycznia 12:00 - 14:00

Szare tło. Po prawej stronie grafika. Napis w górnym lewym rogu: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie. Po lewej stronie napis: DBN zmiany w opracowaniu dokumentów, 11 I 2024, 12.00-14.00, webinar.

prowadząca: Agata Kyzioł-Cieślak

Biblioteka Narodowa wprowadziła rewolucyjne zmiany w wyszukiwaniu i opracowaniu dokumentów bibliotecznych, zgodnie z najnowszymi standardami światowymi. Co to oznacza dla bibliotekarzy, także szkolnych i użytkowników książnic? Z jakich narzędzi będziemy mogli korzystać i co nam one dadzą? Jak działa wyszukiwarka e-OMNIS? Co z deskryptorami i jak wpłyną na katalogi online bibliotek? Jak współpracować z Biblioteką Narodową i w jakim zakresie? Jak korzystać z baz: ACADEMICA, IBUKi, POLONA? Czym się różni wyszukiwanie w OPAC-u od fasetowego?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi będzie można poznać na warsztatach dotyczących szeroko pojętych zmian w wyszukiwaniu informacji bibliotecznych, oraz w procesie ich opracowania. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, których rolą jest wprowadzanie młodego czytelnika we współczesny świat informacji i oswajanie z książnicami różnego typu.

Szkolenie będzie realizowane z wykorzystaniem platformy ClickMeeting.

Zalecana jest przeglądarka Chrome.

Warsztaty bezpłatne.

Liczba uczestników – 50 osób

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA!

KONTAKT

tel.: (22) 810 46 64 wew. 110, 501 379 703 (9.00 – 15.00)
e-mail: wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl

Szczegóły

Data:
11 stycznia
Godzina:
12:00 - 14:00

Miejsce wydarzenia

webinar