Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Kowalewską

8 lipca 2021 18:00 - 19:30

Plakat, przedstawia zdjęcia autorki oraz grodziska mazowieckiego

Jednym z ważnych elementów powieści jest sexy lokalizacja. Czy to oznacza, że aby książka była atrakcyjna dla czytelnika, musi rozgrywać się w Warszawie, Krakowie, Barcelonie, Nowy Jorku, Tokio, a może nawet w Nowej Zelandii czy Australii?

Dla jednych sexy lokalizacja to taka, która tętni życiem. Dla innych – taka, w której czują się jak u siebie w domu.

Powieści obyczajowe Katarzyny Kowalewskiej „Podmiejski na koniec świata” (Zysk i s-ka, 2021) i „Pudełko z pamiątkami” (Zysk i s-ka, 2020) rozgrywają się w Grodzisku Mazowieckim, który jest ich cichym, drugoplanowym bohaterem.

Podczas spotkania autorskiego Katarzyna Kowalewska zdradzi m.in., dlaczego właśnie Grodzisk jest tak ważnym bohaterem jej książek oraz dlaczego stawia na kobiety, zwłaszcza te, które nie boją się mierzyć z trudnymi wyzwaniami.

Przyjdź na spotkanie do Willi Niespodzianki – ukończonej w 1903 r., najelegantszej i najnowocześniejszej w tamtym czasie willi, gdzie obecnie tętni życie artystyczne i która zaprasza wszystkich, którym bliska i potrzebna jest kultura, edukacja, sztuka i niebanalna, smacznie podana rozrywka.

Miejsce:

Willa Niespodzianka
Sala ślubów
Grodzisk Mazowiecki
ul.Tadeusza Kościuszki 12

O autorce:
Katarzyna Kowalewska to wielbicielka książek, która potrafi czytać, idąc chodnikiem, i się przy tym nie przewrócić. Mieszka w Grodzisku Mazowieckim z mężem, córką i dwoma psami. Kocha lato, morze, swój pisarski pokój, punk rocka oraz grę w badmintona. Zaczynała jako felietonistka dla portalu sportowego. Zadebiutowała powieścią łotrzykowską „Pijany skryba”. Jest autorką powieści kobiecych osadzonych w Grodzisku Mazowieckim – „Pudełko z pamiątkami” i „Podmiejski na koniec świata”.

https://www.facebook.com/events/272178304664984?ref=newsfeed

Szczegóły

Data:
8 lipca 2021
Godzina:
18:00 - 19:30

Miejsce wydarzenia

Willa Niespodzianka Sala ślubów
ul. Tadeusza Kościuszki 12
Grodzisk Mazowiecki, Poland
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia