Podcast Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka

Kanał Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie to miejsce, w którym będziemy zamieszczać treści bliskie naszej działalności. Główną tematyką autorskich audycji będą książki, czytelnictwo, edukacja, ale także działalność biblioteki. Będziemy zachęcać do sięgania po ciekawe i wartościowe publikacje, przedstawiać niebanalne znaleziska z naszych zbiorów czy też historie z życia znanych i nieznanych pedagogów. Zapraszamy!

Słuchaj Nas: spotify

Krótka rozmowa z uwielbianym przez młodzież Tiktokerem, znanym jako @PrawoMarcina, prawnikiem Marcinem Kruszewskim.

Rozmawia Kasia Gołubiew – nałogowa czytelniczka, nauczycielka bibliotekarka, miłośniczka zwierząt, dobrej kawy i rozmów z ludźmi.

Krótka opowieść o życiu i działalności naukowej wybitnego historyka wychowania i humanisty – profesora Stefana Wołoszyna.

Pierwszy odcinek serii „Biblioteka Vintage” przedstawia, krótką historię powstania i publikacji „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Zobacz wydanie Pana Tadeusza z 1834 r.

Krótki przegląd dzieł literatury dla dzieci i młodzieży, głównie współczesnych, w których znaczącą rolę odgrywają babcie i dziadkowie.
Agnieszka Kownatka-Ruszkowska – pasjonatka literatury dziecięcej i młodzieżowej opowiada o różnych motywach literackich zawartych w książkach dla niedorosłych.

Zestawienie omawianych książek „O babciach i dziadkach”